Назар Гриник: «Я думаю, що від зіркового часу мобільного маркетингу нас відділяє 2-3 роки…»

Назар Грынык стал основателем первого в Украине агентства мобильного маркетинга MobEye, таким образом  создав новый сегмент рекламного рынка. Но поскольку сотрудничество с бизнес-партнерами не сложилось, открыл LEAD9 Interactive Marketing – агентство, которое может организовывать промо не только с использованием мобильного маркетинга, но и с объединением до 9 коммуникационных каналов.

Сейчас Назар занимается стратегическим планированием и продажей услуг ключевым клиентам.

Опыт работы в рекламных агентствах Ogilvy&Mather, Leo Burnett, у мобильных операторов Golden Telecom и UMC дал Назару уникальные знания о рекламе с применением цифровых технологий. Теперь, по его словам, он использует этот опыт для создания интересной и эффективной рекламы для своих клиентов.

Назар Грынык стремится превратить современную классическую рекламу навязывания в желаемую и полезную коммуникацию для потребителя.

Любит: садить деревья и кусты у себя на даче, гонять на велосипеде, долго спорить на темы из истории Украины и играть на гитаре.

Считает, что личная свобода является наибольшей ценностью человека.

Назар, сколько Вам понадобилось времени и усилий, чтобы добиться таких результатов – «директор агентства LEAD9 Interactive Marketing»?

Назар Грынык: Ви напевне уявляєте собі LEAD9 як компанію, в якій працює 40 чоловік? Насправді – це невелика рекламна агенція, в якій багато речей здійснюють нові технології, а не люди. Тому нам не потрібно багато персоналу 🙂


Объясните, пожалуйста, каким образом компания за 1 год своего существования смогла завоевать таких клиентов, как Procter&Gamble, Chevrolet, Opel, Daewoo, Lada, Western Union, Gillette, Cosmopolitan, City Club Card, Мировая карта? С чем это связано?

Назар Грынык: Chevrolet, Opel, Daewoo, Lada – це марки однієї корпорації УкрАвто-ЗАЗ, з якою ми плідно співпрацюємо. Все інше, а також нові: Пузата Хата, MTC, Coca-Cola – це вже наш прямий продаж. У нас є одна суттєва пільга у порівнянні з класичною рекламою – ми пропонуємо інновативні послуги, які зараз на слуху, це допомагає нам продавати. 🙂

Мне кажется, что мобильный маркетинг – это только красивое название для спама…

Назар Грынык:  Спам (spam) – це безкоштовна ковбаса, яку роздавали біднякам в США на початку 20 століття. Вона була огидної якості і її дуже нав’язливо пропонували. Мобільний маркетинг – це ж не ковбаса, чи не так?

Якщо серйозно, то мобільний телефон – дуже потужний інструмент для комунікації (на Філіпінах навіть здійснили революцію за допомогою SMS). Цей інструмент – це набагато більше, ніж есемеска про глянцевий журнал, яку Ви отримали о другій ночі (адже це і Bluetooth, WAP і MMS). І якщо його використовувати правильно, а саме: знати ЩО, КОЛИ і КОМУ пропонувати, то це буде бомба і смерть для тупої реклами нав’язування. Але, якщо нелегально купувати бази і ковбасити (від слова spam) по них усе підряд, як це дуже рідко, але роблять деякі компанії і бренди в Україні, то це прямий шлях у глухий кут для всього сегменту. Одна з моїх задач на сьогодні – це боротьба з такими проявами у мобільному маркетингу.

Можете объяснить концепцию мобильного маркетинга?

Назар Грынык: Мобільний маркетинг – це маркетингова комунікація зі споживачем через мобільний телефон. На мою думку, це, в основному, прямий продаж.  Детальніше:
http://reklamaster.com/news/id/4006/index.html
http://reklamaster.com/news/id/4314/index.html
http://reklamaster.com/news/id/4630/index.html

Пользуетесь ли Вы мобильным маркетингом для продвижения своего бизнеса?

Назар Грынык: Ми використовуємо власні послуги повним ходом. По-перше, це можливість перевірити наші SMS-послуги та отримати на них знижку за номером 3990, яка публікується на наших візитках та у презентації. По-друге, це підписка на новини по SMS на нашому веб-сайті. По-третє, це новорічний квест, який ми провели для клієнтів та потенційних партнерів за допомогою SMS, IVR та www. І це далеко не межа можливостям інтерактивного маркетингу у B2B послугах.

А что такое IVR? Как его использовать в маркетинге?

Назар Грынык:  IVR – це система автоматичної відповіді, яку ти чуєш, коли телефонуєш на інформаційну лінію свого оператора (111 або 112). Ось стаття з описом нашого новорічного квесту: http://www.lead9.com/ru/vse_novosti/v_ukraine_proshel_kvest_dlya_marketing_direktorov_glavnyi_priz_iphone/.

Если направление такое перспективное, и компания на рынке  уже несколько лет, почему у Вас так мало конкурентов? Неужели сотни киевских рекламных агентств настолько медленны?

Назар Грынык:  Київські РА просто поки не бачать грошей у цьому сегменті. Як тільки тут з’являться бюджети з 5-ма нулями в USD – ситуація зминиться дуже швидко. Вже зараз кілька агенцій створило, або створює внутрішні відділи мобільного маркетингу. Перед ними лежить та ж дорога, яку я пройшов з 2001 року, тільки, напевне, швидше, оскільки уже є ми, які ведемо освіту ринку. 🙂

Мобильный маркетинг в Украине –  новое направление. А что же Европа, Азия, США? Выделяют ли у них этот сегмент так, как пытаетесь сделать Вы? Как он развит? И какие там бюджеты?

Назар Грынык: Найбільш розвинені країни за використанням мобільного маркетингу (ММ) – це Великобританія, Німеччина, Скандинави та азійські країни. Америка та Канада відстають через подрібненість стандартів мобільного зв’язку і низького використання таких послуг, як SMS та MMS. У них, однак, сильніше розвинений мобільний інтернет та WAP.

Являються ли контент-провайдеры, которые так часто рекламируются на ТВ, вашими конкурентами? Опишите кейс, который дал бы понять разницу?

Назар Грынык: З приводу кейсу, який відрізняє нас від конкурентів: одна з наших сильних сторін – це можливість розробки ідеї, механік і об’єднання каналів комунікації. Наприклад, ми пропонуємо клієнту акцію не тільки з SMS-реєстрацією, але і Bluetooth-підтримку, лінію 8-800 та промо веб-сторінку. Таким чином клієнту не потрібно наймати кількох підрядчиків і координувати роботу між ними.

Приклад: акції для P&G/ Pampers, в якій ми розробляли ідею, дизайн та виробництво наклейки на продукт з унікальним кодом, поклейку її на продукт, SMS-реєстрацію та гарячу телефонну лінію.

Ще одна відмінність – це пошук рішення під кожного клієнта, а не пропозиція йому стандартних послуг, які просто треба продати. Тому ми не продаємо клієнтам, аудиторія яких 18+, логотипи і мелодії, оскільки ними користуються підлітки 12-18. А саме це часто роблять контент-провайдери, бо заробляють на закачуванні цих мелодій, на абонентах.

Приклад: Bluetooth акція для Пузатої Хати, МТС та Coca-Cola.

Приведите, пожалуйста, примеры Ваших работ, в которых присутствует новый подход к рекламе.

Назар Грынык: Я уже згадував про акції «Інший вимір» та «Bluetooth в Пузатій Хаті». Деталі на: www.lead9.com

Ваша услуга актуальна для массовых брендов, а что касается премиум-сегмента? Есть ли у Вас опыт работы, идеи для таких клиентов?

Назар Грынык: Преміум-сегмент – це ще краще для нас, адже мобільний телефон – це максимально персональний (навіть інтимний) канал, за допомогою якого можна здійснити ефективну кампанію за невеликий бюджет. Крім цього він фактично анонімний, що важливо для преміум аудиторії. Просто треба вибрати правильний інструмент, тон звернення і заохочення.

Кого Вы считаете своими основными конкурентами? Ваша отличительная черта?

Назар Грынык:  Основні конкуренти – це компанії MobEye, Message Group та контент-провайдери (їх кілька десятків і вони в більшості займаються тільки технічною частиною, без маркетингу та творчості).

Ми відрізняємося досвідом – він у нас найбільший в Україні, постійною оцінкою ринку (ринкові дослідження, аналіз акцій), орієнтацією на інновативні механіки (наприклад, не тільки SMS, але і Bluetooth), маркетинг (а не тільки технології) та творчість у підході до розробки акцій (навіть у мобільному маркетингу вже з’являються свої стереотипи, які потрібно ламати).

Скажите, может ли отдел маркетинга организовать SMS-акцию самостоятельно? Или лучше обращаться к Вам?

Назар Грынык:  Відділ маркетингу не може сам здійснити акцію мобільного маркетингу, якщо у нього немає угод з мобільними операторами, програмної системи взаємодії з ними (LEAD9 PLATFORM), системи статистики (LEAD9 ENGINE), систем моніторингу та бек-апу. Але НАЙГОЛОВНІШЕ, якщо у нього немає досвіду, знання, які інструменти як працюють, та команди, яка може придумати свіжі ідеї саме під інтерактив. Адже в Україні більшість рекламних відділів заточені під роботу з монологами (ТВ, Преса, Радіо, навіть часто Інтернет), а не діалогами (мобільний телефон). Тому, якщо хтось все-таки здійснить самостійно таку успішну акцію, я готовий відразу поговорити про його/її працевлаштування у LEAD9.

Есть ли смысл проводить внутрикорпоративную SMS-рассылку для 300 человек в целях внутреннего пиара? Интересен ли такой заказ вам, как агентству, или можно это сделать самим?

Назар Грынык: Для 300 чоловік є сенс робити SMS-розсилки, якщо вони повторюються хоча б 10 разів на місяць, або, якщо є можливість додаткового накопичення бази.  Щодо цін, то ми готові їх озвучити, як тільк зрозуміємо задачі і перспективу співпраці.

А как формируете цену на Ваши услуги? К примеру, одноразовая промо-акция…

Назар Грынык: Одноразова промо-акція, в залежності від масштабу, може коштувати від 3-х до 30 тис. USD (це розробка і підтримка). Щоб сказати детальніше, мені потрібен від бриф.

Пожалуйста, охарактеризуйте рынок мобильной рекламы в Украине на данный момент, и можем ли мы ожидать через 2-3 года технологический прорыв в этой сфере?

Назар Грынык: Ринок мобільного маркетингу (ММ) тільки формується, тому реально його об’єми можна буде оцінити тільки за 1,5-2 роки. Скільки часу зайнял інтернет, щоб стати помітним у бюджетах рекламодавців, – 10-12 років? Звичайно, мобільний ринок розвивається швидше, і все одно я думаю, що від зіркового часу мобільного маркетингу нас відділяє 2-3 роки. Технології, які сильно допоможуть нашому сегменту, –  це 3G – потокове відео – повноцінні рекламні ролики на телефон, та позиціонування на місцевості – коли реклама не лише персональна, але і пряв’язана до місця.

Интервью подготовлено по материалам онлайн-конференции