Мобільний маркетинг: типові помилки початківців


Ця стаття – своєрідний check-list для маркетологів-початківців, що дозволить уникнути прикрих помилок та отримати максимум ефективності від кампаній з мобільного маркетингу.

Надмірне ускладнення
Така помилка типова для багатьох менеджерів, які запитують величезну кількість інформації у формах реєстрації. Це відлякує практично половину користувачів, які елементарно лінуються вводити таку кількість даних. Насправді, підписуючи людину на новини, цілком достатньо запросити його електронну пошту та ім’я, хоча і друге завжди можна уточнити в подальшому.
Неробочі лінки для мобільних пристроїв
Відправляючи лист на електронну пошту, важливо упевнитися в тому, що всі лінки у ньому відкриються на мобільному пристрої адресата, що користувач зможе повноцінно використовувати навігацію. Натискати на лінки повинно бути зручно навіть на найменшому сенсорному екрані.
Нецілеспрямовані дії
Багато повідомлень відправляються навмання, а контент не розкриває всієї суті пропозиції для ЦА. Тому необхідно ретельно сегментувати базу, а також відслідковувати результативність розсилки. Не бійтеся поступатися обсягом отримувачів на корить якості – від цього ви виграєте у першу чергу. Упевніться також, що пропозиція повністю зрозуміла. Ви завжди можете продивитися лист з колегами перед відправленням, щоб отримати «погляд зі сторони».
Порушення інструкцій, правил і законів
Маркетинг, як і будь-яка інша сфера діяльності, підпорядковується певним законам, правилам та інструкціям. Їх треба ретельно вивчати, щоб уникнути порушень та санкцій. Майте на увазі – для багатьох людей важливий такий чинник, як захист інформації, і тому закривати очі на цей аспект не повинні і ті, хто займається мобільним маркетингом.
Відсутність адаптивності
Маркетологи не повинні забувати про те, що будь-якій матеріал повинен коректно відображатися на екрані пристрою діагоналлю від 8 см. Важливо використовувати спеціальні методи оптимізації контенту, що дозволяють регулювати формат тексту та зображень таким чином, щоб його читання було зручним на будь-якому мобільного пристрої.
Недостатня цінність інформації для споживача
Часто компанії «грішать» надмірним егоцентризмом, у той час як уся комунікація має бути побудована навколо споживача та його потреб. Важливо не просто створити певну цінність для аудиторії, але й постійно її підтримувати, своєчасно пропонуючи оновлення та новини для всіх, хто скачав той чи інший додаток. З цим значно допомагають push-повідомлення, але головне з ними не перестаратися. Такий вид реклами значно підвищує залученість користувачів, і не варто його робити набридливим.
Невиразна мета повідомлення
Для кожного відправленого повідомлення обов’язково повинна бути причина. Це може бути акція для існуючих споживачів або кампанія із залучення нових, але вона має бути чітко сформульована.
Створення додатків без маркетингового плану
Не всі розуміють, що створення мобільних додатків – серйозна справа, для успішного втілення в життя якої важливо мати маркетинговий план, який складається до початку розробки самого додатка.
Немає виразної заклику до дії
Слід пам’ятати, що в рекламному повідомленні має бути конкретний заклик до дії, тільки в цьому випадку маркетолог отримає ту реакцію, на яку очікує.
Неклікабельні номери телефонів
Важливо, щоб телефонні номери відображалися правильно і для того, щоб дзвонити по ним, користувачеві було достатньо одного дотику. Саме тому рекомендується спочатку переконатися в тому, що весь контент на сайті кодується так, як треба.
Дотримуйтесь цих нескладних правил, і ви неодмінно отримаєте високі результати у мобайл-маркетингу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Anti-spam: complete the taskWordPress CAPTCHA