Усе про мобільні push-повідомлення


Робота маркетолога не закінчується після інсталяції додатку. Інстал – це далеко не кінцева мета, оскільки новоспечених користувачів треба ще й утримати в додатку. Push-повідомлення – один з атрибутів мобільних платформ, який якраз дозволяє взаємодіяти з вашими користувачами.

Робота маркетолога не закінчується після інсталяції додатку. Інстал – це далеко не кінцева мета, оскільки новоспечених користувачів треба ще й утримати в додатку. Push-повідомлення – один з атрибутів мобільних платформ, який якраз дозволяє взаємодіяти з вашими користувачами.

Що таке push-повідомлення?

Push-повідомлення на мобільних пристроях – це спеціальні системні повідомлення, які генеруються додатком. Їх можна назвати своєрідною формою зв’язку з користувачем, яка використовується в той час, коли програма не запущена. Push-повідомлення відіграють величезну роль у поверненні користувачів в додаток.
Головні факти про них:
– push-повідомлення реалізовані засобами операційної системи;
– вони абсолютно безкоштовні, їх легко створювати;
– повідомлення дозволяють встановлювати зв’язок із користувачем, навіть коли пристрій в стані очікування.

Статистика push-повідомлень

На платформі Android push-повідомлення включені за замовчуванням для всіх додатків, тобто можна сказати, що ними користуються 100% користувачів. У iOS все влаштовано інакше: там додаток сам запитує у користувача можливість показу повідомлень. Тому вони включені далеко не у всіх. Статистика показує, що вони активні приблизно у 46% користувачів пристроїв Apple.
Також цікаво розподіл активності повідомлень по за категоріями додатків в iOS:
– «Спосіб життя» – 63%
– «Подорожі» – 61%
– «Соціальні мережі» та «Фото і відео» – 49%
– «Ігри» – 45%

Процес взаємодії з користувачем

Push-повідомлення спливає у верхній частині екрану на кілька секунд. Його поява може супроводжуватися звуком. При натисканні на повідомлення здійснюється миттєвий перехід в додаток. Якщо ж користувач пропустить його, то потім він може відкрити центр повідомлень, де вони накопичуються, і перейти в додаток вже звідти.

У iOS повідомлення містять короткий текст та іконку програми. Крім того, ще бувають badges, або значки. Це цифри або спеціальні символи, які з’являються поруч з іконкою програми. Тобто це тактичний спосіб нагадування користувачеві, що в додатку з’явилося щось нове або відбулася якась подія. Часто такі значки використовуються спільно з банерними повідомленнями.

На платформі Android настройка форматів повідомлень більш гнучка, вони можуть бути різного виду.

Основні типи повідомлень

Для чого застосовуються push-повідомлення? Зазвичай в маркетингу їх використовують для наступних цілей:
– інформування користувачів про випуск нових додатків або появі нових версій існуючих;
– розсилка повідомлень про спеціальні пропозиції та акції;
– повідомлення про появу нового контенту в додатку;
– нагадування користувачам, які давно не заходили в додаток;
– інформування користувачів про отримані повідомлення або дії друзів.

Підвищення ефективності push-повідомлень

Важливо пояснити користувачам користь ваших повідомлень до того, як спливає стандартне вікно iOS з пропозицією підписатися на повідомлення. Воно може бути показано всього один раз.
Якщо користувач цим зацікавився, покажіть запит про дозвіл push-повідомлень. Якщо немає, прибережіть цей єдиний шанс на потім. Це можна реалізувати за допомогою попереднього запиту всередині вашого додатку.

Оптимізація push-повідомлень:
Спробуйте використовувати нестандартні звуки для повідомлень. Наприклад, в грі Simpsons Springfield при появі повідомлення один з героїв голосом запрошує користувача пограти. А повідомлення в нічні години краще посилати взагалі без звуку.
Виберіть оптимальний формат повідомлення. Наприклад, на платформі Android можна використовувати спливаючі вікна замість стандартних банерів.
Проводьте A/B-тестування повідомлень, щоб вибрати найефективніші.
Дуже важливо дотримуватися оптимальну частоту появи повідомлень. Не дратуйте користувачів занадто частими зверненнями.
Обов’язково збирайте інформацію про поведінку користувачів. І на основі цих даних здійснюйте таргетинг. Наприклад, більш лояльним користувачам можна показувати повідомлення частіше.
Автоматизуйте повідомлення, грунтуючись на життєвому циклі користувача.

Практичні прийоми

Запропонуйте користувачеві в push-повідомленні знижку, яка діє обмежений час. Наприклад: «Встигніть скористатися знижкою 50% на покупку кристалів протягом найближчих двох годин!» Це допоможе не лише повернути його в додаток, а й зробити транзакцію.
Push-повідомлення також підходять для того, щоб стимулювати користувачів швидше закінчити пробний період. Це переведе їх в категорію платних користувачів. Як вигоди пообіцяйте їм знижку або додаткові бонуси.
Зазвичай в алертах про нові повідомлення з соціальних мереж або месенджерів показується саме повідомлення. Часто користувачі, прочитавши його, не заходять в додаток, щоб відповісти. Стимулювати до відкриття програми можна простим способом – показати не саме повідомлення, а такий текст: «Вам прийшло два повідомлення».

Висновки

Push-повідомлення – це вкрай важливий ресурс для маркетолога. Вони дозволяють легко взаємодіяти з користувачами і ефективно утримувати їх в додатку.

За матеріалами сайту: https://appintop.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Anti-spam: complete the taskWordPress CAPTCHA