Як стало відомо ММУ, українським військовим, що знаходяться в зоні АТО, бойовики розсилають провокаційні SMS-повідомлення.
В деяких випадках, номери телефонів бойовики отримали шляхом обшуку речей військовослужбовців в пошуках телефонів та документів, після чого почали писати подібні повідомлення контактам з телефонної книги та публікувати деморалізуючі пости, використовуючи аккаунти в соц.мережах.
Мобільний маркетинг в Україні вирішив дізнатись експертну думку з приводу того, як вберегти себе від прослухування та подібного спаму. Наша редакція звернулася до київської агенції мобільного маркетингу LEAD9.
Спеціалісти LEAD9 не заперечують, що прослухати GSM телефон можливо, але наголошують – таке обладнання коштує дуже дорого. Одна із порад – в розмовах не варто вказувати точні дані, населені пункти, ПІБ і подібну персональну інформацію.
Ще одна рекомендація — комбінувати голосовий зв’язок та SMS із інтернет месенджерами. Але як зазначають профі — не всі інтернет програми мають однаковий рівень захисту, і найбільш поширені, як ось Скайп чи соц-мережі не є найбільш безпечними. На думку експертів найменш конфіденційну частину інформації можна передавати в дзвінку та SMS чи через соц-мережі, а для більшої захищеності встановити собі одну із безкоштовних безпечних програм.
На додачу спеціалісти відмічають, що варто встановити на телефонах захист пінкода, на випадок його втрати. «Це банально і не зовсім зручно у користуванні, але варте того, повірте, навіть в мирний час, не кажучи вже про війну. Ну і не вносіть у свою телефонну книгу та повідомлення реальних імен. Нехай це будуть клички або позивні, але ні в якому разі не реальні дані, які можна співставити із профілями в інтернеті”, – каже Назар Гриник, директор LEAD9.